TEMPLE, Texas — The playoffs are upon us and the 6 Sports team compiled every playoff match-up.

From 6A to 6-man, as the information becomes available, our team will list each match-up, where it'll be played and what time it will start.

6A Div. I
Shoemaker vs. Mesquite
7 p.m. Friday - Mansfield ISD's Vernon Newsom Stadium

Harker Heights vs. No. 24 Rockwall
7 p.m. Friday - Rockwall ISD's Wilkerson-Sanders Memorial Stadium

6A Div. II
Midway vs. Tyler Lee
7 p.m. Friday - Midway HS's Panther Stadium

Temple vs. No. 4 Longview
7:30 p.m. Friday - Longview HS's Lobo Stadium

4A Div. I
No. 3 La Vega vs. Lake Worth
7 p.m. Thursday - Joshua HS's Owl Stadium

China Spring vs. Kennedale
7 p.m. Friday - Glen Rose HS's Tiger Stadium

No. 7 Lampasas vs. Brazosport
7:30 p.m. Friday - Buda Hays HS's Shelton Stadium

4A Div. II
No. 2 Connally vs. Canton
7 p.m. Thursday - Corsicana HS's Tiger Stadium

Mexia vs. Bullard
7:30 p.m. Friday - Cedar Hill HS's Longhorn Stadium

Salado vs. Rusk
7:30 p.m. Friday - Corsicana HS's Tiger Stadium

Fairfield vs. Wills Point
7:30 p.m. Friday - Athens HS's Bruce Field

3A Div. I
No. 6 Troy vs. Teague
7:30 p.m. Thursday - Waco ISD Stadium

No. 2 Grandview vs. Rockdale
7:30 p.m. Friday - Belton HS's Tiger Field

No. 8 Cameron Yoe vs. West
7:30 p.m. Friday - Waco ISD Stadium

Whitney vs. Lago Vista
7:30 p.m. Friday - UMHB's Crusader Stadium

3A Div. II
No. 4 Rogers vs. Buffalo
7 p.m. Friday - Connally HS's Mac Peoples Stadium

Clifton vs. Edgewood
7:30 p.m. Friday - Waxahachie HS's Lumpkin Stadium

Hamilton vs. Palmer
7 p.m. Thursday - Whitney HS's Wildcat Stadium

Lexington vs. Rice
7 p.m. Thursday - Robinson HS's Rocket Field

2A Div. I
No. 3 San Saba vs. Riesel
7 p.m. Thursday - McGregor HS's Bulldog Stadium

Bruceville-Eddy vs. De Leon
7:30 p.m. Friday - Whitney HS's Wildcat Stadium

Italy vs. Valley Mills
7:30 p.m. Friday - McGregor HS's Bulldog Stadium

Bosqueville vs. Crawford
7:30 p.m. Thursday - Clifton HS's Cub Stadium

No. 7 Holland vs. Junction
7 p.m. Thursday - Johnson City HS's Eagle Field

2A Div. II
No. 3 Mart vs. West Hardin
7 p.m. Thursday - Crockett HS's Driskell Stadium

Chilton vs. Burton
7 p.m. Thursday - Taylor HS's Taylor Stadium

Bremond vs. Louise
7 p.m. Thursday - Brenham HS's Cub Stadium

Iola vs. No. 7 Flatonia
7 p.m. Friday - Taylor HS's Taylor Stadium

Granger vs. Snook
7:30 p.m. Friday - Rockdale HS's Tiger Stadium

1A Div. I (6-man)
Jonesboro vs. Leakey
7 p.m. Thursday - Brady HS's Bulldog Stadium